21.04.2021.

Juniori izborili polufinale Hrvatskog kupa

Juniori izborili polufinale Hrvatskog kupa Juniori Gorice slavili su u četvrtfinalu Kupa protiv Slaven Belupa rezultatom 3-0 i zasluženo osigurali mjesto među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj. Strijelac za vodstvo od 2-0 na poluvremenu bio je Josip Zorica, prvo u 29. minuti iz kaznenog udarca, a protivničku mrežu zatresao je ponovno u 32. minuti. Juniori su na konačnin 3-0 postavili u 84. minuti, a pogodak je postigao Domagoj Matić, samo dvije minute nakon ulaska u igru.

Današnjim povijesnim plasmanom u polufinale Kupa, Raićeva momčad samo je potvrdila odličnu sezonu. U nastavku prvenstva juniori Gorice su u osam odigranih utakmica uzeli 18 bodova i postigli čak 30 golova.

Novu priliku za slavlje trećeplasirana Gorica imat će u nedjelju, na domaćem terenu gdje će dočekati Lučko. Susret 25. kola igrat će se s početkom u 12:30 sati.

GORICA - SLAVEN BELUPO 3-0 (2-0)
VELIKA GORICA. Hrvatski nogometni kup 1/4 finala - juniori. Sudac: Matej Horvat (Zagreb). Pomoćnici: Anto Marić (Zagreb) i Branimir Milačić (Zagreb).
STRIJELCI: 1-0 Zorica (29' - 11m), 2-0 Zorica (32'), 3-0 Matić (86')
GORICA: Ševerdija - Kovačić, Burić, Banić, Houdek - Zavalić, Jug (Klarić od 84') - Glasnović (Matić od 84'), Cahani, Zorica (Krznarić od 75') - Gajić (Knežić od 77').