14.11.2020.

Hrvatska U-21: Kompliciran put do Eura nakon remija protiv Škotske

Hrvatska U-21: Kompliciran put do Eura nakon remija protiv Škotske Hrvatska mlada reprezentacija u četvrtak je remizirala (2-2) sa Škotskom u pretposljednjoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Euro U-21. Mladi Vatreni nakon prvih 45. minuta imali su 2-0 vodstvo, međutim Škotska je u drugom poluvremenu uspjela nadoknaditi dva pogotka zaostatka i izboriti podjelu bodova u Edinburghu. Situaciju je dodatno zakomplicirala i 2-0 pobjeda Češke u gostima kod Grčke, kojom je Češka pobjegla na nedostižna četiri boda prednosti i time zatvorila Hrvatskoj izravan put na Euro sljedeće godine.

Plasman na Euro osigurat će pobjednici svih devet kvalifikacijskih skupina te pet od devet drugoplasiranih reprezentacija. Izabranici Igora Bišćana više ne ovise samo o sebi, već im je osim pobjede protiv Litve sljedećeg utorka, za drugo mjesto potreban i povoljan rezultat u utakmici između Škotske i Grčke. No, čak ni ako se Škotska iz Grčke vrati bez pobjede i ako Hrvatska osigura drugo mjesto, plasman na Euro i dalje je upitan jer ovisi o rezultatima ostalih drugoplasiranih sastava.

Hrvatska - Škotska 2-2
HRVATSKA: Šemper – Šutalo, Vušković, Gvardiol, Sosa – Šverko, Nejašmić (Špikić od 77.), Moro (Đurasek od 82.); Bistrović (Franjić od 82.), Majer (Musa od 68.) –  Kulenović (Čolina od 68.) Izbornik: Igor Bišćan
STRIJELCI: 0-1 Moro (20), 0-2 Bistrović (25), 1-2 Middleton (54), 2-2 McLennan (70)