22.09.2020.

Gorica poražena u finalu županijskog Kupa

Gorica poražena u finalu županijskog Kupa Gorica je ponovno ostala bez titule pobjednika Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke Županije. U finalu odigranom u utorak poslijepodne na Udarniku, trećeligaš Kurilovec slavio je nakon izvođenja jedanaesteraca.

- Imali smo zadatak prije utakmice s Osijekom koji smo pokušali ispuniti. Naravno, nikada nije dobar osjećaj izgubiti, ali moramo gledati pozitivne strane današnje utakmice. Imali smo igrača manje, gubili 0:2 i na kraju se uspjeli vratiti... - rekao je trener Dambrauskas nakon utakmice.

Gorica je od 65. minute imala igrača manje na terenu nakon isključenja More zbog drugog žutog kartona. Desetak minuta kasnije uslijedio je drugi pogodak Kurilovca, no nogometaši Gorice uspjeli su smanjiti prednost domaćina pogotkom Špikića s bijele točke u 84. minuti. Samo minutu kasnije, Delfi je poravnao rezultat na konačnih 2-2 u regularnom vremenu.

KURILOVEC - GORICA 7-5 (11m), (2-2)

VELIKA GORICA. Igralište Udarnik. Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Ivan Mihalj (Velika Gorica), Ivan Marinčević (Mićevec). Četvrti sudac: Luka Kelihar. Delegat: Stjepan Žugaj
STRIJELCI: 1-0 Sedlaček (45), 2-0 Roginić (74), 2-1 Špikić (84), 2-2 Delfi (85)
GORICA: Banić - Moro, Musa, Jovičić, Doka (Babec od 46'), Čanađija (Delfi od 46'), Kalik (Steenvoorden od 88'), Dvorneković, Hamad (Špikić od 69'), Golubickas (Mitrović od 69'), Dieye. Trener Valdas Dambrauskas.
KURILOVEC: Debijađi, Šarić, Marinić, Tominac (Roginić od 56'), Sedlaček, Hodak (Martinović od 56'), Matoš, Čurek, Čunčić, Muhar, Rajić. Trener Perica Vidak.
ŽUTI KARTONI: Čurek (Kurilovec), Čunčić (Kurilovec)
CRVENI KARTONI: Moro (dva žuta)