20.08.2020.

Juniori poraženi u polufinalu Kupa Grada Velike Gorice

Juniori poraženi u polufinalu Kupa Grada Velike Gorice Kup Grada Velike Gorice 2020. – 1/2 finale

NK Ban Jelačić - HNK Gorica (2:2) 5:3 - 11m

VUKOVINA Igralište NK Ban Jelačić. Gledatelja 120. Sudac: Zvonimir Landeka (Velika Gorica). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Matej Mrkoci (Mraclin)
STRIJELCI: 1-0 Duspara (40' ag), 2-0 Smok (44' -11m), 2-1 Bužanić (45' -11m), 2-2 Artuković (79'). Jedanaesterci: Miletić, Prizmić, Rus, Zorica

BAN JELAČIĆ: Marković, Prizmić, Matić, Smolković, Čumpek, Mihanović, Nikić, Pajdić (od 72' Jambrešić), Miletić, Smok, Memić (od 46' Rus). Trener: Stiven Žitnik.
HNK GORICA: Halilić, Matijević, Duspara, Krznarić, Đopar, Zavalić, Glasnović (od 81' Klarić), Bužanić (od 81' Vujičić), Kovačić (od 65' Artuković), Jug (od 65' Vidaković), Zorica. Trener: Marko Radanić.

Polufinalna utakmica Kupa Grada Velike Gorice koja se igrala u Vukovini završila je pobjedom domaćina nakon izvođenja jedanaesteraca. Radanićeva momčad dobro je otvorila utakmicu i kontrolirala igru do posljednjih pet minuta prvog dijela. Nakon udarca iz kuta za domaćine, Duspara je nespretno produžio loptu prema vratnici od koje se odbila u mrežu. Četiri minute kasnije uslijedio je crveni karton za Matijevića, sudac je pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Smok za 2-0.

U 45. minuti utakmice, Bužanić je nakon dosuđenog kaznenog udarca smanjio prednost domaćina pa se na predah otišlo s 2-1. Mladi nogometaši Gorice uspjeli su s igračem manje doći do izjednačenja nakon jednog brzog kontranapada. Desetak minuta prije kraja dvoboja, Artuković je ubacio za 2-2.

Susret je završio rezultatom 5-3 nakon izvođenja jedanaesteraca u kojima su se bolje snašli gosti, a jedini pogodak s bijele točke za Goricu postigao je Zorica.