27.05.2021.

Dvostruko slavlje Gorice u finalu Kupa Grada Velike Gorice

Dvostruko slavlje Gorice u finalu Kupa Grada Velike Gorice Na terenu u Kućama u srijedu poslijepodne odigrana su dva finala Kupa Grada Velike Gorice, a obje naše momčadi uspješno su odradile zadatak i vratile se kući s pobjedom.

Juniorska momčad Gorice slavila je u finalu Kupa svladavši Turopoljac s velikih 9-0. Goričani su do vodstva stigli u već 5. minuti susreta, pogodak postigao Antonio Vukčević, koji se u strijelce upisao još jednom u 30. minuti. Izabranici Svena Raića su pet minuta prije kraja prvog poluvremena uspjeli mrežu domaćina zatresti još tri puta. U 40. minuti na 3-0 povećao je Antonijo Vujičić, a dvostruki strijelac u samo minuti razmaka bio je Marko Krznarić (43. i 44. minuta).

Odličnu igru Gorica je nastavila i u drugom dijelu utakmice. U 46. minuti u igru ulazi Ivan Pušić koji postiže hattrick golovima u 50.,73. i 79. minuti. Konačan rezultat postavio je Dario Banić u 81. minuti.

NK TUROPOLJAC - HNK GORICA 0-9 (0-5)
KUĆE. Kup Grada Velike Gorice - finale, juniori. Sudac: Tihimir Čunčić (Velika Gorica). Pomoćnici: Patrik Deverić i Katarina Ćulumović (Velika Gorica)
STRIJELCI: 0-1 Vukčević (5'), 0-2 Vukčević (30'), 0-3 Vujičić (40), 0-4 Krznarić (43'), 0-5 Krznarić (44'), 0-6 Pušić (50'), 0-7 Pušić (73'), 0-8 Pušić (79'), 0-9 Banić (81')
GORICA: Matija Halilić, Josip Žuljević (Pušić od 46'), Leon Terseglav (Banić od 46'), Marko Krznarić, Kris Isaković (Skrbin od 46'), Jakov Caganić, Karlo Klarić (Schubert od 46'), Antonio Vukčević, Ivan Knežić (Quni od 46'), Semir Džemaili, Antonijo Vujičić. Trener Sven Raić.

Na terenu u Kućama odigrala se i finalna utakmica Kupa između kadetskih momčadi Gorice i Bune. Nekoliko prilika s obje strane u prvom dijelu ostalo je neiskorišteno, pa su nogometaši na predah otišli bez pogotka. Naši momci poveli su u 55. minuti preko Lovre Nezirovića, no gosti su pet minuta kasnije uspjeli izjednačiti rezultat. Novo vodstvo Gorici donio je još jednom Nezirović, ovog puta s bijele točke u 67. minuti, a na 3-1 postavio je Patrik Đurašić u 70. minuti susreta.

NK BUNA - HNK GORICA 1-3 (0-0)
KUĆE. Kup Grada Velike Gorice - finale, kadeti. Sudac: Patrik Deverić (Velika Gorica). Pomoćnici: Tihomir Čunčić i Katarina Ćulemović (Velika Gorica).
STRIJELCI: 0-1 Nezirović (55'), 1-1 Muža (62'), 1-2 Nezirović (67'), 1-3 Đurašić (70')
GORICA: Luka Kovač, Marko Mrvalj, Marko Paradžik, Antonio Bačić, Leon Jungić (Nezirović od 41'), Leon Badrić (Đurašić od 41'), Matej Godinić, David Sim, Josip Juraj Radočaj (Kahlina od 60'), Ivan Paradžik, Juraj Šolaja. Trener Damir Milanović.