Nedjelja, 28.08.2011.
Pregledano 2708 puta
Foto galerija
prenosimo sa Citiportal.hr

Nogometaši Gorice su vrlo sigurno prošli kroz Mladinu, u utakmici u kojoj je i jedna i druga momčad imala svojih prilika, no vjetar u leđa s kojim su danas vrlo pristrani Sušac i njegovi pomoćnici tokom cijele utakmice gurali domaće gotovo da im je i omogućio nešto više od ipak na kraju zasluženog poraza. Gorica je povela već u 4′ nakon što je Gegić iz auta prebacio pola terena do Konopeka koji glavom prebacuje na drugu stranu, gdje Pek sa oko 8 metara iz trka pogađa suprotni kut vratara Kahline za ranih 0 : 1. Igra se u slijedećih petnaestak minuta malo primirila, a domaći su pokušavali iz kontri i prekida. U 20′ Bucković nakon kornera sa 5 metara tuče glavom no Koprić odlično reagira i spašava svoja vrata, a odbijenu loptu čisti danas vrlo sigurna obrana Gorice.Gorica munjevito odgovara, a Škorić proigrava Konopeka, koji je sjajno držao svoju poziciju više od metra izvan nedozvoljene pozicije, no Loparac (prvi pomoćni) vidi ono što nitko na stadionu nije vidio i sprečava Konopeka koji se sam sjurio u šesnaesterac domaćih da odluči pobjednika već u samom otvaranju. Vinogradar pokušava i dalje iz prekida i dugačkim loptama no Koprić i obrana Gorice su vrlo sigurni. U 45′ minuti Nicolas prima loptu u vrlo sumnjivoj poziciji, no dotad vrlo agilni drugi pomoćnik (Geler) sada zaboravlja signalizirati zaleđe, Koprić zatvara kut, a Nicolas prebacuje vrata sa oko 14 metara u vrlo izglednoj poziciji. Dvije minute kasnije u sudačkoj nadoknadi Škorić izlazi sam pred domaćeg vratara i kada se očekivalo da će lagano poentirati on puca direktno u vratara domaćih. Samo minutu kasnije Crnov u lijepoj akciji u kojoj su sudjelovala četvorica igrača Gorice protiv dvojice domaćih od dva sjajna rješenja sa proigravanjem suigrača bira ono najgore i želi sam završiti akciju, no bezuspješno pa se na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom gostiju. U prvom dijelu vidjeli smo i dvije izmjene zbog ozljeda. Prvo je Hrnčevića u 25 minuti kod domaćih zamijenio Ristovski, a 6 minuta kasnije zbog ozljede igru napušta i Konopek kojeg mijenja Pejić.Gorica je već od samog početka nastavka odlučila čuvati rezultat, vezna linija se previše približila zadnjoj liniji i to je domaćima omogućilo petnaestak minuta pritiska. U takvoj igri do tada odličnog Božića lopta pogađa u ruku u šesnaestercu Gorice, a dosuđeni kazneni udarac bravurozno brani Koprić. Kazneni udarac je izveo Perak. Petravić je uvidio da veza škripi te u 65′ i 69′ minuti umjesto Škorića i Jankulice uvodi Menzla i Papu. Gorica stabilzira igru na sredini i u jednoj brzoj akciji Pek lomi svoje čuvare te prizemnim udarcem pogađa suprotni kut domaćeg vratara za konačnih 2 : 0. Do kraja utakmice Gorica je sigurno držala sve konce igre u svojim nogama i na kraju ipak zasluženo pobijedila 2 : 0.Sudačka trojka je vrlo loše odradila svoj posao i tokom cijelog susreta bila je dvanaesti igrač domaćima. Domaćima je suđeno baš sve, pa i kad su se sjene igrača ukrižale na travnjaku, dok je s druge strane taj kriterij izostao i tolerirala se čvrsta i oštrija igra domaćih bez sankcija. U ovoj utakmici su si pomoćnici dozvoljavali procjene prekršaja u mnogim trenucima kad je glavni sudac bio mnogo bliže lopti nego oni, vrhunac svega je bio zaustavljanje Konopeka u čistoj poziciji, odnosno oduzimanje auta Gegiću nakon što su shvatili da je to opasna pozicija po vrata domaćih. No, baš zbog tih činjenica gostima iz Velika Gorice će ova pobjeda biti itekako slatka, a domaćin se potvrdio kao čvrsta i solidna ekipa i ovdje će i bez nepotrebnih sudačkih natezanja mnogi polomiti zube.Gorica:Koprić, Gegić, Božić, Sabljak, Mihalj, Bajto, Crnov, Škorić (od 65′ Menzil), Pek, Konopek (od 25′ Pejić), Jankulica (od 69′ Papa)trener: PetravićVinogradar:Kahlina, Vukić (od 67′ Boban), Mišura, Bucković, perak (od 75′ Dugić), Verza, Nicolas, Dučkić, Hrnčević (od 25′ Ristovski), Mišić, Kahrimanovićtrener: Gomeracstrijelci: 0 : 1 Pek 4′; 0 : 2 Pek 69′