Pregledano 14229 puta
Foto galerija
Gorica - Vinogradar 2 : 0
Video galerija

Nogometaši Gorice potvrdili su u rutinskoj pobjedi da se nakon 9. odigranih kola II HNL zasluženo nalaze na vodećoj poziciji. Gorica je u prvom dijelu u potpunosti nadigrala goste iz Mladine i da su napadači bili malo prisebniji već u prvih petnaestak minuta utakmice trebalo je biti najmanje dva pogotka prednosti za Goricu.

Stanje na semaforu popravio je Pek prekrasnim pogotkom sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca, nakon što je povlačenjem s leđa zaustavljen Igor Hajduk.

U nastavku susreta nogometaši Gorice su pokrili sve prilaze golu, a Vinogradar prividno preuzima inicijativu. U takvoj igri u dva navrata stvaraju opasnije prigode pred vratima, no jednom Bucković visoko prebacuje vrata, dok drugi puta Sabljak ispred Koprića na oko 6 metara glavom siloviti udarac gostiju izbacuje u korner.

Gorica je opasno prijetila i u nastavku no u nekoliko navrata domaći protestiraju na dosta sumnjive odluke prvog pomoćnog suca. Najočitija pogreška dogodila se u 78. minuti kada je gostujući igrač glavom loptu prebacio u svoj šesnaesterac do Dvornekovića koji postiže pogodak, a pomoćnik ga poništava zbog zaleđa, koje nije postojalo ni da je loptu Dvornekoviću ubacio netko od igrača Gorice - što potvrđuje i izvučeni snimak iz video zapisa.

U 85. minuti Dvorneković još jednom pretrčava cijelu obranu Vinogradara, te uspijeva gurnuti loptu pored gostujućeg vratara koji ga naposlijetku ruši. Kazneni udarac izvodi Bajto i pogađa za konačnih 2 : 0.

Do kraja utakmice Celčić s jedne strane i Bucković s druge strane propuštaju realizirati najveće prilike za svoje momčadi u današnjem susretu pa se rezultat nije mijenjao.

Nogometaši Gorice su i u ovoj utakmici pokazali da imaju najbolju obranu lige, te da u konstanti igraju najbolji nogomet. Shvaćamo neči je želje da u krizi nogometa u HR pod hitno treba iznjedriti kandidate za više domete, no mi se još uvijek samo igramo nogometa i igračima i stručnom stožeru je trenutno najvažnije zadržati odličnu atmosferu u ekipi. U nogometu postoje i pobjede i porazi i ne moraš biti bahat da bi se izgubilo, jednostavno postoje bolji i lošiji dani i u tom kontekstu bolji i lošiji protivnici.

Igrači Gorice će već u subotu igrati još jedan derbi u Imotskom, čiji su nogometaši pobjedom u Suhopolju najavili visoke domete. Bit će ovo i doista najteže gostovanje lidera, koji će u ovoj utakmici nastupiti bez požutjelog Matije Dvornekovića, koji je u dosadašnjim susretima bio najopasniji napadač Gorice.

Petravić ima tjedan dana da regenerira momčad, a stručni stožer će do srijede odlučiti o lokaciji gdje će nogometaši Gorice odsjesti dan prije utakmice.