Pregledano 3628 puta
Foto galerija
Video galerija
Prenosimo sa Cityportal.hr

Mustafa Menzil je i u ovoj utakmici potvrdio da je igrač koji stvara i donosi bodove te prekrasnim pogotkom u 78' potvrdio da stručni stožer Gorice nije pogriješio ukazavši mu povjerenje i u ovoj sezoni. Šljakeri špalirom baklji otvorili sezonu.Pred nešto manje od 700 gledatelja nogometaši Gorice su po vrućem i sparnom vremenu odlično otvorili novu sezonu. Prve utakmice su uvijek teške, ma s kime igrali, a Gorici se raspored baš i nije nasmiješio, jer Rudeš je ne samo odlična ekipa koja brani četvrto mjesto II HNL iz prošle sezone, već i vrlo neugodan gost. A još k tome imali smo i susjedski derbi koji uvijek one sportske tenzije podiže koju stepenicu više. Nakon što su velikogoričani vjerujemo zaboravili gorčinu neigranja u I HNL, unatoč dosta sparnom vremenu dosta ih se ipak skupilo na gradskom stadionu.Iako se od samog početka vidjelo da je Gorica bolji takmac od Rudeša, utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ponajviše zaslužujući smanjenoj koncentraciji domaćih napadača. Uspjeli smo nabrojati osam izglednih prilika za pogodak domaćih i dvije Rudeša, što u konačnici nikako ne može utakmicu svrstati u red nezanimljivih, a unatoč još uvijek teškim nogama i nešto sporijoj igri po izuzetno visokoj temperaturi, gledatelji ipak mogu biti na kraju zadovoljni viđenim.Nakon početnog ispitivanja snaga nogometaši Gorice ozbiljnije su krenuli po pogodak tek od 30 minute susreta, a Konopek je u samo dvije minute propustio u dvije velike prilike zapečatiti sudbinu Rudeša. Nakon "10 minuta pauze" Gorica opet briljira u samo dvije minute. Prvo gostujući vratar Žuna odličnim refleksom odbija udarac Bajte glavom u korner, a samo minutu kasnije Crnov sam ulazi u šesnaesterac i kad su svi vidjeli vodstvo Gorice, Žuna opet spašava. I dok još tribine nisu ni prežalile promašaj Crnova, Bajto malo nesigurnijim izbijanjem propušta mladok Belaka pred Koprića, no u posljednji tren spašava Tomić izbacivanjem lopte u aut. Nekoliko minuta ranije Milatović je pokušao iznenaditi Koprića iz daljine no bio je neprecizan.U 45 minuti utakmice i Jankulica izlazi sam pred gostujućeg vratara koji i ovoga puta izlazi kao pobjednik, a navijači Gorice se već pomalo počinju plašiti odmazde za tolike promašaje. Gorica i u nastavku dominira, a Jankulica u 49 minuti nakon lijepog prodora vraća na deset metara povratno Peku, koji puca prizemno no Žuna je opet na mjestu. U 60 minuti Škorić izlazi sam pred Žunu, ali mladi napadač Gorice u duhu ranijih promašaja svojih suigrača opet puca visoko preko gola.Rudeš uzvraća preko Ćubela u 62' minuti čiji je udarac glavom bio zamalo neprecizan, a u 70' Gudelj pokušava iz daleka no Koprić je siguran. U 78 minuti na rubu kaznenog prostora je srušen Bajto, a Menzil koji je u 66 minuti zamijenio Crnova prekrasnim udarcem preko zida postiže pogodak za zasluženo vodstvo Gorice. Do kraja utakmice vidjeli smo još dvije izgledne prilike Peka no rezultat se više nije mijenjao.Velika Gorica - gradski stadiongledatelja: 650suci: Horvat, Lončar, Novakstrijelci: 1 : 0 Menzil 78'Gorica: Koprić - Gegić, Sabljak, Mihalj, Tomić - Škorić , Bajto, Jankulica (Seferović 75')- Pek, Konopek (Konjević 54'), Crnov (Menzil 66')trener: Damir PetravićRudeš: Žuna - Herek, Eterović, Babić, Cmrečnjak - Belak, Galić, Tadić (Petković 83'), Anić (Baltić 67') - Gudelj, Milatović (Ćubel 46')trener: Mate Prskalo