Juniori osvojili kup Nogometnog središta

JUNIORI - FINALE kupa Nogometnog središta Velika Gorica

NK BAN JELAČIĆ - HNK GORICA  0:3 (0:1)

Vukovina, igralište NK Ban Jelačić, 04.06.2014. u 18.30 sati

Gledatelja - 150

Suci: Ilija Miličević, Velika Gorica; Ivan Mihalj, Velika Mlaka; Marko Čužić, Velika Gorica; Delegat: Zlatko Petrac, Velika Buna
HNK GORICA - Matija Fabečić, Mateo Nikić (Lovreković od 76. minute), Ivan Zagorec, Valent Kuhek, Vladimir Vinković, Domagoj Tičarić, Matej Skrbin, Hrvoje Krstanović (Hrkovac od 62.minute), Mato Barišić (Pirša od 69.minute), Dominik Straga, Filip Dianežević,

Pričuvni igrači: Tomislav Zekić, Dominik Štefan Pirša, Fabrizio Hrkovac, Mark Lovreković

Kapetan momčadi – Vladimir Vinković

Trener - Zoran Tomčić

Predstavnik kluba - Mario Škrablin
NK BAN JELAČIĆ - Kruno Šipušić, Bruno Radač (Josipović od 80. minute), Krešo Šipušić, Ivan Horvačić, Josip Risonjić, Josip Vuksan (Ćosić od 69. minute), Filip Radić (Popovčić od 83.minute), Tomislav Sremić, Josip Matić, Mile Anđelić, Davor Jerković (Orešković od 83. minute)

Pričuvni igrači: Ivan Čančar, Domagoj Gmižić, Marko Ćosić, Mateo Božurić, Kristijan Popovčić, Toni Anton Josipović, Gabriel Orešković

Kapetan momčadi - Krešo Šipušić

Trener - Stiven Žitnik

STRIJELCI - 0:1 Barišić u 43.minuti, 0:2 Krstanović u 50. minuti, 0:3 Straga u 64.minuti,
Nakon utakmice kadeta i juniori su pobjednički završili ovogodišnje kup natjecanje i u finalu pobijedili domaću momčad rezultatom 3:0. Pomalo je bilo iznenađenje današnje finale protiv Bana Jelačića ali je ova momčad u polufinalu uvjerljivo pobijedila momčad Udarnika rezultatom 4:0 i zaslužena se plasirala u finale u kojem su odigrali dobru utakmicu i prikazali dobru igru. Međutim, početak utakmice pokazao je da je naša momčad kvalitetnija i bolja jer se igra većim dijelom odvijala na polovici terena i pred golom domaće momčadi. Stvarali su naši igrači prilike tijekom prvog dijela utakmice ali mreža je mirovala sve do pred sam završetak prvog poluvremena kada Barišić dovodi našu momčad u vodstvo što je bio ujedno i rezultat prvog dijela utakmice. Nastavak je donio reprizu prvog dijela i već u 50.minuti Krstanović povećava vodsvo na 2:0 da bi u 64. minuti Straga postigao i treći pogodak što je bio konačni rezultat utakmice. I nakon visokog vodstva naši igrači nastavljaju sa prigodamapred domaćim golom ali u završnici nije bilo potrebne mirnoće i koncentracije za još uvjerljivije vodstvo. Do kraja utakmice treneri obje momčadi dali su prigodu svim igračima s klupe a mreže se nisu tresle do kraja utakmice.Čestitke našim igračima i treneru na osvojenom kupu a do kraja sezone ostaju još dva kola a potom na kratki zasluženi odmor i jer krajem srpnja počinju pripreme za slijedeću sezonu. Pehare su momčadima podijelili i uputili čestitke, tajnik nogometnog središta Stjepan Petrac, član IO Zlatko Petrac i predsjednik NK Ban Jelačić Tomislav Pedišić.